Psychologia dzieci najmłodszych, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

opieka nad dzieckiem

Podział obowiązków między rodzicami – korzystne strategie

Czy Twój partner pomaga ci w opiece nad dzieckiem? Obecnie, dominuje model partnerski – kobiety chciałyby, by ich partnerzy wspierali je w pracy i opiece nad dzieckiem i domem. Takie związki uważa się również za najszczęśliwsze. Tymczasem naukowcy odkryli, że niekiedy mniej konfliktową jest sytuacja, kiedy to głównie matka opiekuje się dzieckiem – wszystko zależy [...]

tata i sen dziecka

Więcej snu przy małym dziecku – porady dla taty

Czy świeżo upieczony tata może wspomóc mamę w opiece nad dzieckiem i sprawić by mama nieco więcej się wysypiała? Oczywiście, że tak! Poniżej, kilka porad dla ojców, którzy chcą współuczestniczyć w procesie wychowywania dziecka i odciążyć młode mamy w opiece nad dzieckiem.

Wychowanie dziecka to proces, który dotyczy obojga rodziców. Dla pełnego rozwoju dziecka, ważna jest [...]

otyłość dzieci

Dziadkowie winni otyłości wnuków

Aby mieć chwilę czasu dla siebie, często podrzucasz – niczym kukułka -  swoje dziecko rodzicom? Uważaj! Może to się skończyć otyłością Twojego malucha! Jak wynika z londyńskich badań opublikowanych w International Journal of Obesity, dziadkowie mają tendencje do tuczenia swoich wnuków i dzieciaki, którymi zajmują się dziadkowie, są o 34% bardziej narażone na otyłość.
Otyłe dziecko, [...]

otyłość u dzieci

Otyłe dziecko – jak zmniejszyć ryzyko?

Coraz więcej dzieci cierpi na otyłość. W USA, co czwarte dziecko ma nadwagę. W Polsce na szczęście mamy nieco mniej otyłych dzieci, ale i tak jest ich między 2,5- 12%. Wpływ na otyłość u dzieci mają nie tylko niezdrowe produkty, z dużą zawartością węglowodanów, które podajemy dzieciom, ale również sposób w jaki nasze dzieci jedzą [...]

skarbonka dziecko

Dziecięce skarbonki okradane przez rodziców

Kryzys mocno ograniczył ilość pieniędzy jakimi dysponują rodzice. W niektórych rodzinach jest na tyle krucho z pieniędzmi, że rodzice decydują się na okradanie dziecięcych skarbonek! Z ostatnio przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań prawie co czwartemu rodzicowi (22%) zdarzyło się okraść własne dziecko z oszczędności.
44% wprawdzie nie podkrada, ale pożycza od swoich dzieci pieniądze. 40% używa [...]

Dziecko-astma-leczenie

Astma u dzieci, czynniki emocjonalne

Około 700 tys.- 1 miliona dzieci w Polsce cierpi na astmę. Dwa razy częściej, chorują chłopcy. Astma oskrzelowa u dzieci uważana jest za chorobę alergiczną, ale w jej rozwoju, przebiegu oraz skuteczności leczenia niebagatelną rolę odgrywają czynniki psychologiczne.
Nie chodzi tylko o samo doświadczanie lęku u dziecka w przypadku napadu duszności, czy lęk rodziców u dziecko, [...]

Page 1 of 41234